• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

24 sty 2022

POMÓŻMY !!!

W nawiązaniu do sytuacji rodziny, poszkodowanej w pożarze budynku mieszkalnego w Płonicy, prosimy o pomoc wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć pogorzelców  w najpotrzebniejsze rzeczy:

1. płyty gipsowe kartonowe IMPREGNOWANE -30 sztuk,
2. deski konstrukcyjne - 40 m/kwadratowych,
3. folia oddychająca - 40m/kwadratowych,
4. płyty pilśniowe- 40 m/ kwadratowych.
To dość pilna sprawa, bo już mogliby zacząć remont.

Jeśli ktoś z darczyńców, miałby te rzeczy nawet w mniejszych ilościach, to i tak prosimy o kontakt z tut. Ośrodkiem ( 95 728 76 59).  Każda ilość materiałów jest mile widziana.
W imieniu rodziny – pięknie dziękujemy !

 

czytaj więcej
21 sty 2022

UWAGA OSZUŚCI !

W związku z niepokojącymi sygnałami od wielu osób z terenu naszej Gminy informujemy, że żaden  z pracowników socjalnych  Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie, w tym  pracowników Działu Świadczeń Rodzinnych , nie jeździ w miejsce zamieszkania osób starających się o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”, ani nie rozwozi wniosków na nowe świadczenie, wyrównujące ceny rosnących kosztów gazu, prądu i żywności dla gospodarstw domowych „dodatek osłonowy”.
Wszystkie osoby zainteresowane powyższymi dotacjami rządowymi, proszone są o osobisty kontakt z tut. Ośrodkiem.
Prosimy o zachowanie czujności i rozwagi na osoby obce.

 

 

czytaj więcej
14 sty 2022

POWRÓT DO ZDROWIA, POWRÓT DO PRACY !

Informujemy, że PFRON we współpracy z ZUS i CIOP realizuje projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

czytaj więcej
13 sty 2022

ZNOWU POŻAR !

W dniu dzisiejszym, we wczesnych godzinach rannych, doszło do kolejnego nieszczęśliwego wypadku, na skutek którego doszczętnie spłonął budynek mieszkalny, tym razem w miejscowości Płonica.
Kochani Mieszkańcy, Przyjaciele Gminy Deszczno informujemy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Krasowcu udostępniła konto bankowe, na które można już dokonywać wpłat finansowych
46 1940 1076 3134 8713 0002 0000 - dopisek „POGORZELCY PŁONICA”
Wiemy, że poszkodowane rodziny zawsze mogły liczyć na  Wasze bezinteresowne wsparcie. Pomóżmy i tym razem !

 

 

 

 

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia